PLIVAČKI I VATERPOLO KLUB

NOVI BEOGRAD

Splićani ponovo gostuju na Novom Beogradu

Posle osvajanja titule regionalnog šampiona vaterpolisti Novog Beograda nastavljaju takmičenje u Ligi šampiona. Rival Novobeograđanima u 12 kolu elitnog takmičenja biće splitski Jadran, ekia koju su nadigrali upravo u finalu Jadranske lige.

 

Utakmica je na programu u petak na bazenu „11. april“ sa početkom u 18 sati i 45 minuta, a u taboru Novog Beograda nadaju se novoj pobedi nad Splićanima

 

– Ova utakmica dolazi u nezgodan momenat i za nas i za ekipu Jadrana koja je morala da se vrati u Split i ponovo doputuje u Beograd. Sa druge strane, mi smo sigurno malo opušteniji pošto smo osvojili prvi trofej čime smo skinuli veliki pritisak i teret sa leđa. Ove nedelje smo malo i slavili, ali svakako ćemo pružiti maksimum i potrudiću se da rasteretim ekipu bilo kakavih pritisaka u ovom trenutku. I dalje treba da nastavimo da stasavamo kao tim, a ako momci nastave ovako da izgaraju  mislim da će to biti dovoljno da u završetku sezone pokažemo svoje pravo lice – istakao je trener Novog Beograda Igor Milanović.

 

Ovo će biti četvrti duel sa Splićanima ove sezone, a Novi Beograd je prethodno zabeležio sve tri pobede:

 

– Imali smo turbulentnu sezonu u Ligi šampiona i želimo pred samu završnicu uđemo sigurnije i ostvarimo sve pobede do kraja, sigurno ćemo biti silno motivisani. Mislim da su nam se glave već ohladile posle osvajanja trofeja i nadam se da ćemo sada biti najbolji kada bude najpotrebnije. Jadran ne smemo da potcenimo iako imamo pozitivan bilans sa njima ove sezone – konstatovao je Radomir Drašović.

 

Najbolji strelac Novog Beograda u ovoj sezoni Strahinja Rašović naglašava da je ovo veoma važan duel za njegov tim u Ligi šampiona:

 

– Iza nas je osvojen prvi trofej i siguran sam da će nam to dati dodatno samopuzdanje. Sada se okrećemo onome što je ispred nas, jer sezona nije gotova, tek se zahuktava. Mislim da smo svi već fokusirani na taj naredn meč sa Jadranom i nadam se da ćemo odigrati na visokom nivou. Verujem u svoj tim, a svakako ćemo ići na pobedu, jer to se ne dovodi u pitanje – zaključio je Rašović.

KALENDAR TAKMIČENJA

Kalendar takmičenja za tekuću godinu

Novembar 2025

1

Kup Srbije | 1/4

Partizan – Novi Beograd 8:16

Sava – Vukovi 12:9

5

VRL Premier liga | 5. kolo

Novi Beograd – Budućnost 25:7

11

Liga šampiona | 3. kolo

Novi Beograd – Jadran HN

14

VRL Prva liga | 8. termin

Vukovi – Cattaro

15

VRL Premier liga | 6. kolo

Novi Beograd – Šabac

16

VRL Prva liga | 8. termin

Vukovi – Budva

19

Liga šampiona | 4. kolo

Pro Recco – Novi Beograd

22

VRL Premier liga | 7. kolo

Primorac – Novi Beograd

VRL Prva liga | 10. termin

Stari Grad – Vukovi 

28

Kup Srbije F4 | 1/2

 

29

Kup Srbije F4 | Finale

Decembar 2025

3

Liga šampiona | 5. kolo

Novi Beograd – Jadran ST

6

VRL Prva liga | 11. termin

Vojvodina – Vukovi 

20

VRL Prva liga | 13. termin

Zemun – Vukovi 

Septembar 2025

19

LŠ kvalifikacije | 1. kolo

Novi Beograd – Pays 23:10

Primorac – Steaua 15:12

 

20

LŠ kvalifikacije | 2. kolo

Primorac – Pays 17:8

Novi Beograd – Steaua 20:6

21

LŠ kvalifikacije | 3. kolo

Steaua – Pays 21:8

Novi Beograd – Primorac 13:13 (3:5)

26

VRL Premier liga | 1. kolo

Novi Beograd – C. Zvezda 13:7

27

VRL Prva liga | 1. termin

Vukovi – Vojvodina 14:15

Oktobar 2025

1

Kup Srbije | 1/16 

 

8

VRL Premier liga | 2. kolo

Partizan – Novi Beograd 10:14

11

VRL Prva liga | 3. termin

Vukovi – Zemun 14:19

15

Liga šampiona | 1. kolo

Novi Beograd – Pro Recco 8:12

18

VRL Prva liga | 4. termin

Vukovi – Nais 14:14 (3:5)

20

VRL Premier liga | 3. kolo

Novi Beograd – Radnički 10:8

22

Kup Srbije | 1/8 

25

VRL Premier liga | 4. kolo

Jadran HN – Novi Beograd 12:12 (5:4)

VRL Prva liga | 4. termin

Beograd – Vukovi 12:14

28

Liga šampiona | 2. kolo

Jadran ST – Novi Beograd 7:10

29

VRL Prva liga | 6. termin

Vukovi – Valis 15:16