NOVI BEOGRAD

Novi Beograd na F4 Kupa Srbije

KUP SRBIJE | ČETVRTFINALE
VK NOVI BEOGRAD – VK ŠABAC 12:10 (3:1; 3:3; 5:3; 1:3)

Pobedom protiv ekipe Šapca, Novi Beograd je izborio plasman na završni turnir Kupa Srbije. Novi Beograd i Šabac su odigrali odličnu utakmicu u okviru četvrtfinala Kupa Srbije i prava je šteta što je jedan tim morao da ispadne pre završnog turnira. Oba tima su nastupila oslabljena, Novi Beograd još bez Ćuka, Filipovića i Radanovića, a Šabac bez prvog golmana Filipovića.

Novi Beograd je odigrao gotovo savršenu I četvrtinu. Poveli su golom Gogova iz peterca, zatim je Nikolov sa dva metra postigao gol za 2:0, a na 3:0 je povisio Tomić u situaciji sa igračem više. Odbrana je bila odlična, predvođena Rističevićem, tako da Šapčani uspevaju da postignu samo jedan gol iz 5 situacija sa igračem više. Ovaj gol su postigli na minut pre kraja i to posle nepotrebnog isključenja koje je zaradio Šušiašvili za faul na spoljnoj poziciji.

U II četvrtini se razbranio golman gostiju Vukadinović odbranivši nekoliko dobrih prilika domaćim igračima. Sa druge strane igra u napadu Šapčana je bila mnogo bolja. Preko Stojanovića šutem sa distance smanjuju na 3:2, ali na dva gola razlike vraća Bursać kada je Novi Beograd imao igrača više. Svoj prvi od četiri gola postiže Gardašević za 4:3, kada su Šapčani imali igrača više. Novi gol iz peterca postigao je Gogov za 5:3, a treći put se gosti približavaju na gol razlike, ponovo preko Gardaševića sa igarčem više. Na 6 sekundi pre kraja četvrtine, Novi Beograda dobija igača više, kog ekspresno uspeva da realizuje Gogov za 6:4.

III četvrtina je bila verovatno i presudna za konačan ishod, mada ništa nije bilo rešeno do samog kraja. Gogov je uz malo sreće postigao gol već na početku ovog perioda, jer je na putu ka golu lopta zakačila igrača Šapca i promenila pravac. Martinović je šutem sa distance doneo velikih 8:4. Gosti su smanjili preko Gardaševića iz kontre, a na drugoj strani Šušiašvili postiže gol šutem sa distance za 9:5. Gogov iz kontre postiže još jedan gol za činilo se nedostižnih 10:5. Do kraja četvrtine prvo za goste gol postiže Janković, šutem sa distance, zatim Nikolov postiže drugi gol sa dva metra, a konačnih 11:7 pred poslednju četvrtinu postavlja Gardašević iz igrača više.

U poslednjoj IV četvrtini domaći igrači su više mislili na odbranu svog gola, dok su u napadu posustali. Na 5 minuta pre kraja gosti smanjuju na 11:8 iz igrača više stralac je bio Vučinić. Vodila se velika borba u tim trenucima, ali nije bilo golova sve do minut i po pre kraja. Tada gol za goste šutem sa distance postiže ponovo Vučinić. Gosti realizuju još jednog igrača više na 43 sekunde pre kraja strelac je bio još jednom Vučinić za 11:10 i dramatičnu završnicu. Igrači Novog Beograda kreću u napad, čuvajući loptu i želeći da potroše što više vremena. Ipak, pred kraj napada lopta dolazi do Nikolova na 2 metra, koji uspeva da iznudi peterac, koji je još jednom realizovao Gogov za konačnih 12:10.

I pored velike prednosti pred poslednju četvrtinu, na kraju je ovo bila teško izvojevana pobeda? Jak protivnik i teška pobeda, očekivali smo tako nešto. Jeste da smo imali veliku prednost, ali smo znali da će se Šabac vratiti, kao što se i vratio. Ipak, izdržali smo i ostvarili plasman na završni turnir Kupa, što nam je bio jedan od ciljeva u prvom delu sezone. Čestitam momcima na svemu što su uradili u ovom periodu koji nije bio lak za nas. Tu mislim na prolaz u sledeću fazu u Evro Kupu i ovaj plasman na F4 Kupa Srbije, što su nam i bili kratkoročni ciljevi na početku sezone. Sada imamo nove kratkoročne ciljeve, a to je da ostanemo neporaženi do kraja polusezone, gde nas očekuju još dve utakmice u prvenstvu, protiv Partizana i Šapca, i daj bože dve utakmice na F4 Kupa.
I to bi značilo prvi trofej za klub? Da, to bi značilo prvi trofej za klub. I ako ne bude tako, nećemo sigurno stati, ali što da ne podignemo prvi trofej već 2020. godine – izjavio je trener Novog Beograda, Vladimir Vujasinović.