Vaterpolisti Novog Beograda trijumfalno su završili ligaški deo domaćeg šampionata. U poslednjem kolu Superlige Srbije u grupi za plasman od prvog do šestog mesta Novobeograđani su pobedili Crvenu zvezdu sa 9:7. Ekipa Novog Beograda je bez poraza okončala ligašku deo sezone i u plej-of ulazi sa prve pozicije.
VK Novi Beograd – VK Crvena zvezda 9:7 (2:2, 2:3, 5:0, 0:2)
Domaći su pitanje pobednika rešili u trećoj četvrtini koju su dobili rezultatom 5:0. U prvom poluvremenu igralo se prilično izjednačeno, a onda su Novobeograđani dodali gas, stekli ubedljivo vođstvo i potom meč rutinski priveli kraju.
Najefikasniji u pobedničkom taboru bili su Miloš Ćuk i Alvaro Granados sa po dva gola, dok su se kod crveno-belih po dva puta u listu strelaca upisali Vuk Milojević i Dušan Vasić.
Novi Beograd će u polufinalu plej-ofa igrati protiv Šapca, a prvi meč na programu je 30. aprila. Polufinalna seija igra se na dve pobede.