
Vaterpolisti Novog Beograda porazom su okončali učešće u ovosezonskom ciklusu Lige šampiona. U poslednjem kolu četvrtfinalne grupe A elitnog takmičnja, Novi Beograd je na svom bazenu posle preokreta izgubio od Breše sa 18:17.
Novi Beograd je mnogo bolje počeo, domaći su kontrolisali ritam utakmice i na poluvremenu su imali tri gola prednosti (11:8). Do najvećeg vođstva od četiri gola, Novobeograđani su stigli pogotkom Luke Gladovića početkom treće četvrtine, ali onda su neobjašnjivo stali. Veliki pad desio se u igri Novog Beograda od tog momenta, što je Breša iskoristila i serijom od pet uzasoprnih pogodaka napravila preokret.
Međutim, Novi Beograd je i u završnih osam minuta ušao sa minimalnom prednošću, ali je meč prelomio Ante Visković pogotkom 79 sekundi pre kraja.
Najefikasniji u ekipi Novog Beograda bio je Vasilje Martinović sa šest golova, dok se kod Breše istakao Mario Del Baso sa pet pogodaka.